Поводом Међународног дана борбе против вршњачког насиља 24.фебруара 2021.године ученици другог разреда наше школе учествовали су у радионици „Врсте насиља“. Радионицу и начин извођења осмислиле су учитељице : Јелена Шаљић, Марија Павловић, Јадранка Шијан и Јасмина Спасојевић. Радионица је одржана у обе смене.

Ученици су подељени у 6 група. Сваку групу су чинили по 2-3 ученика из сва четири одељења. Свака група је истраживала (на основу понуђеног материјала) једну врсту насиља, а потом је представљала другој групи. Свака група је израдила пано за одређену врсту насиља, а потом је све спојено у један заједнички пано.

Циљ радионице: упознавање ученика са појмом и врстама насиља; разумевање фактора које утичу на појаву насиља; указивање на актере ситуације насиља: особа која врши,особа која трпи и особа која посматра.